12.5.2022

Tábor 2023

Letošní tábor se uskuteční na našich starých známých místech u Bludova nedaleko Kutné Hory, tentokrát bohužel ne na louce u Strženého rybníka, ale na neméně krásné louce mezi obcí Bludov a rybníkem Katlov (https://mapy.cz/s/gelecafeju). Tábor se bude konat 1. – 15. července.

1. – 15. července 2023

Na obecní louce – Bludov

19 km Čáslav  – 21 km Kutná Hora  – 21 km Zruč nad Sázavou

Tábořiště U Katlova dobře známe, do Bludovských lesů jsme dříve jezdili každý rok. Tábořiště je umístěno na kraji hlubokého lesa plného borůvek a kousek od tábořiště možné koupání v rybníku Katlov. Těšíme se na setkání a na nové zážitky.

Sraz: v sobotu 1. července od 8:00 do 8:40 klubovna

Na klubovně budeme od nakládat osobní věci dětí do dodávky, která je přepraví na tábor. Budeme si předávat důležité dokumenty. Všichni pojedeme na tábor vlakem do Černín. Proto bude potřeba mít malý batůžek a láhev na pití na sobotní cestu.

Příjezd: sobota 15. července 16:40, Kutná Hora – město

Přijedeme vlakem z Černín na nádraží, kde také proběhne předání věcí a dokumentů

Přihlášení a platba tábora

Po vyplnění dotazníku vám přijde potvrzení o přijetí a společně s tím obdržíte i kompletní informace o táboře a o platbě tábora.

Přihlášky a nutné dokumenty

Při příjezdu na tábor je nutné přivézt:

• Souhlas rodičů s informovaností vedoucích o stavu dítěte. (Dokument ke stažení zde)
  • Potvrzení od lékaře o účasti dítěte na zotavovací akci, popřípadě postačí potvrzení ze školy v přírodě a podobných pobytů. Zpravidla má platnost 2 kalendářní roky (je ovšem potřeba se přesvědčit).
  • Okopírován očkovací průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

Co na tábor?

K přihlášce jste obdrželi doporučený seznam věcí, které by dítě na táboře mělo mít. Především upozorňujeme:

• na věci proti dešti, tedy holínky a pláštěnku;
  • věci na spaní, spacák, deka;
  • trojdílnou jídelní misku – ešus (lžíce budeme používat oddílové);
  • věci pro neplavce (rukávky, kruh) – do rybníka chodíme společně i na mělčinu;
  • láhev na pití na výlety.

Tyto věci prosím zabalte do co nejmenšího počtu zavazadel. Nejvhodnějším cestovním zavazadlem ukazuje starší kufr,vojenskou benu, uzavýratelný plastový  box ,které je možno uložit pod postel a lépe se v nich udržuje pořádek.

Co na tábor ne?

• Na tábor se rozhodně nehodí žádná elektronika (mobil, tablety, apod.), hrozí poškození– jsme celý den venku. Navíc na táboře není možnost nabití. Mobilní telefony mají k dispozici vedoucí a rádcové jednotlivých družin.
  • Také sladkostí máme na táboře víc než dost. Proto je nebalte.

Vaření a jídlo

• V rámci tábora se děti podílejí na vaření (příprava snídaně, škrábání brambor, apod.)
  • Také se podílí na úklidu společných stanů, mytí nádobí a úklidu jídelny.
  • Jídlo máme 5x denně, celý den je k dispozici várnice se štávou, nebo čajem.

Zdravotní ošetření

• Na táboře máme několik zdravotníků  – vedoucí, kteří mají kvalifikaci zdravotníka zotavovacích akcí a jsou řádně proškoleni.
  • V táboře je dostatečně vybavená zdravotní lékárna, zdravotníci stále u sebe nosí mobilní telefony, které jsou neustále k dispozici.
  • V případě úrazu, či nemoci dítěte informujeme rodiče.
  • Zdravotníci také kontrolují spaní dětí, úklid, hygienu. Dohlíží na koupání, kontrolují četnost převlékání dětí.
  • Před odjezdem na tábor prosíme rodiče o kontrolu hlavy dítěte. Při příjezdu budeme kontrolovat, zda si někdo s sebou nepřivezl vši. Děkujeme za pochopení.

Korespondence, komunikace

• Telefony mají k dispozici vedoucí. Ale prosíme volejte jen pokud je to nezbytné, telefony máme nabité pro nutná volání.
  • V  případě nejvyšší potřeby kontakt na vedoucího tábora:                            777 216 180 Iveta Veverková
  • Máme zkušenost, že nedělá dobrotu chtít dítě k telefonu. Rádi Vám na srazu vysvětlíme proč.
  • Mnohem lepší způsob komunikace s dítětem je pošta. Víme, že ta dělá radosti mnohem více:

Korespondenční adresa tábora:

Skautský tábor „VYDRY“

Jméno dítěte

Jan Kukral – Tábor Vyder

Bludov 30

286 01

Pokud potřebujete další informace, zeptejte se prosím na schůzkách, nebo přes email:

vydry@skaut.cz

Kontakty na vedoucí najdete na našich webových stránkách: