20.2.2019

Tábor 2019

Tábor se letos uskuteční na jiném místě než v předchozích letech. Pojedeme do podhúří Jeseníků na louku bruntálských skautů u obce Malá Štáhle (https://mapy.cz/s/3p1Fy). Chceme aby tábor byl opravdu vyvrcholením letošního skautského roku. Těšíme se na možnosti, které nám naskytnou Jeseníky. Výlety do hor, čistý potok u tábořiště, prostředí jak vyšité pro naši táborovou hru a zážitek z úplně nového prostředí. V návaznosti na toto tábořiště jsme byli nuceni posunout zprvu plánovaný termín tábora na nynější 28. července – 11. srpna. Pevně věříme, že všechny tyto změny budou jen k lepšímu a pomohou nám udělat z toho letošního Tábor s velkým „T“.

28. července – 11. srpna

Malá Šťáhle – Jeseníky

6 km Rýmařov – 12 km Bruntál – 16 km Praděd – 44 km Šumperk
Tábořiště v Malé Šťáhli budeme mít zapůjčeno od bruntálských skautů. Jezdí tam již několik let. Nachází se v malebném podhůří Jeseníků a přímo vybízí k výletům do hor a po krásném okolí…

Sraz: sobota 27. července od 18:00 – neděle 28. července do 7:30

Příjezd: neděle 11. srpna, 15:00 Kutná Hora, hlavní nádraží

Na klubovně budeme od nakládat osobní věci dětí do dodávky, která je přepraví na tábor. Budeme si předávat důležité dokumenty. Všichni pojedeme na tábor vlakem. Proto bude potřeba mít malý batůžek a láhev na pití na nedělní cestu.

Přihlášení a platba tábora

Po vyplnění přihlášky vám přijde potvrzení o přijetí přihlášky. Společně s tím obdržíte i informace o platbě a závazné přihlášce.

Přihlášky a nutné dokumenty

Na sraz je nutné přivézt:

• Souhlas rodičů s informovaností vedoucích o stavu dítěte. (Dokument ke stažení zde)
  • Potvrzení od lékaře o účasti dítěte na zotavovací akci, popřípadě postačí potvrzení ze školy v přírodě a podobných pobytů. Zpravidla má platnost 1 kalendářní rok.
  • Okopírován očkovací průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

Co na tábor?

K přihlášce jste obdrželi doporučený seznam věcí, které by dítě na táboře mělo mít. Především upozorňujeme:

• na věci proti dešti, tedy holínky a pláštěnku;
  • věci na spaní, spacák, deka/prostěradlo na matraci;
  • trojdílnou jídelní misku – ešus (lžíce budeme používat oddílové);
  • věci pro neplavce (rukávky, kruh) – do rybníka chodíme společně i na mělčinu;
  • lahev na pití na výlety.

Tyto věci prosím zabalte do co nejmenšího počtu zavazadel. Nejvhodnějším cestovním zavazadlem ukazuje starší kufr, který je možno uložit pod postel (pozor, aby kufr nebyl příliš vysoký – pod postelí je prostor vysoký 25 cm) a lépe se v něm udržuje pořádek.

Co na tábor ne?

• Na tábor se rozhodně nehodí žádná elektronika (mobil, tablety, apod.), hrozí poškození– jsme celý den venku. Navíc na táboře není možnost nabití. Mobilní telefony mají k dispozici vedoucí a rádcové jednotlivých družin.
  • Také sladkostí máme na táboře víc než dost. Proto je nebalte.

Vaření a jídlo

• V rámci tábora se děti podílejí na vaření (příprava snídaně, škrábání brambor, apod.)
  • Také se podílí na úklidu společných stanů, mytí nádobí a úklidu jídelny.
  • Jídlo máme 5x denně, celý den je k dispozici várnice se štávou, nebo čajem.

Zdravotní ošetření

• Na táboře máme pět zdravotníků – vedoucí, kteří mají kvalifikaci zdravotníka zotavovacích akcí a jsou řádně proškoleni.
  • V táboře je dostatečně vybavená zdravotní lékárna, zdravotníci stále u sebe nosí mobilní telefony, které jsou neustále k dispozici.
  • V případě úrazu, či nemoci dítěte informujeme rodiče.
  • Zdravotníci také kontrolují spaní dětí, úklid, hygienu. Dohlíží na koupání, kontrolují četnost převlékaní dětí.
  • Před odjezdem na tábor prosíme rodiče o kontrolu hlavy dítěte. Při příjezdu budeme kontrolovat, zda si někdo s sebou nepřivezl vši. Děkujeme za pochopení.

Korespondence, komunikace

• Telefony mají k dispozici vedoucí. Ale prosíme volejte jen pokud je to nezbytné, telefony máme nabité pro nutná volání.
  • Máme zkušenost, že nedělá dobrotu chtít dítě k telefonu. Rádi Vám na srazu vysvětlíme proč.
  • Mnohem lepší způsob komunikace s dítětem je pošta. Víme, že ta dělá radosti mnohem více:

Korespondenční adresa tábora:

Skautský tábor „VYDRY“

Mlýn u Kročilů

Malá Štáhle 22,

Rýmařov

7 9 5  0 1

Pokud potřebujete další informace, zeptejte se prosím na schůzkách, nebo přes email:

vydry@skaut.cz

Kontakty na vedoucí najdete na našich webových stránkách: